Зокрема така можливість розглядається під час розробки енергетичної стратегії Європейського Союзу, повідомляє «Reuters» з посиланням на власні джерела, передає «Німецька хвиля».

«Іранський газ міг би доволі швидко прийти до Європи», – сказало джерело, додавши, що на політичному рівні нині спостерігається чітке поліпшення відносин між Тегераном і Заходом.

Росія досі залишається найбільшим постачальником природного газу до Євросоюзу, постачання «блакитного палива» з Росії покриває третину від усіх потреб ЄС. Санкції, запроваджені Євросоюзом проти Росії через конфлікт на Донбасі, збільшили потребу європейців шукати інші джерела газопостачання.

«Високий потенціал видобутку газу, реформи енергетичного сектору, які нині здійснюються, та продовження нормалізації відносин із Заходом роблять Іран надійною альтернативою Росії», – зазначається у документі, підготованому зовнішньополітичною службою ЄС ще невдовзі після анексії Криму Росією.

Іран має другі завбільшки у світі газові резерви після Росії і міг би стати потенційною альтернативою за умови нормалізації відносин між Тегераном і Заходом – після досягнення згоди у суперечці щодо іранської атомної програми.

Як заявив у середу, 24 вересня, президент США Барак Обама, виступаючи у Нью-Йорку на сесії Генасамблеї ООН, у переговорах щодо іранської атомної програми можливе дипломатичне рішення. Утім, за його словами, це може статися лише за умови, що Іран не проґавить цю «історичну можливість», повідомляє агентство dpa.

Нагадаємо, у липні США розморозили активи Ірану на час розробки угоди про гарантії безпеки ядерної програми Тегерана. 

Угода має бути розроблена не пізніше 24 листопада 2014.