Про це сказала у п'ятницю представниця Болгарії, яка головує в Раді ЄС, передає Польське радіо.

«Я думаю, що дискусія з цього питання буде важкою», - заявила в інтерв'ю агентству DPA голова болгарської дипломатії Ліляна Павлова. Вона додала, що важко передбачити, яким буде результат переговорів щодо цього питання.

Пані Павлова не виявила, які країни Євроспільноти виступили проти продовження санкцій. За повідомленням дипломатичних джерел у Брюсселі, на які посилається DPA, це: Італія, Греція, Австрія, Угорщина та Болгарія.

Піддаються сумніву ефективність введених обмежень, а також пов'язані із цим труднощі у торгівлі багатьох компаній ЄС з Росією. «Під впливом санкцій страждає і європейська економіка», - підкреслила міністр Павлова.

DPA нагадує, що для рішення про продовження обмежень проти Росії, необхідна одностайність країн Євросоюзу, це означає, що вето навіть однієї країни зможе скасувати санкції.

В даний час санкції ЄС діють до 31 липня. ЄС обумовив скасування санкцій повним здійсненням мінських угод щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Спочатку санкції були введені 31 липня 2014 року (на один рік) у відповідь на дестабілізуючі дії Росії на сході України. У вересні 2014 року вони були посилені. Обмеження стосуються фінансової, енергетичної та оборонної галузей, а також товарів подвійного використання.

Зазначимо, що Адміністрація президента США Дональда Трампа тисне на європейських союзників з вимогою посилити санкції проти Росії, стверджуючи, що зусилля ЄС у цьому сенсі відстають від зусиль США.