Про це сказав глава МЗС Латвії Едгар Рінкевич, повідомляє «Главком».

«Високий представник Федеріка Могеріні зробила пропозиції щодо плану дій. Ми обговорили, як залишатися єдиними у відповіді на кампанії з дезінформації, яка намагається чинити тиск на країни-члени, і що може бути зроблено для підтримки зусиль країн-членів щодо зміцнення стійкості і які заходи і можливі інструменти можуть бути використані в цьому відношенні», – сказав він.

За даними офіційного журналу Євросоюзу, проект налічує дев’ять сторінок і передбачає підтримку незалежних ЗМІ та підвищення популярності Євросоюзу на пострадянському просторі, а також викриття дезінформації, що запускається з-за кордону.

Для координації цих дій до вересня планують створити нову службу під назвою StratComTeam. Втім, цей проект поки що не ухвалений – його обговорювали у вівторок на Раді ЄС із загальних справ, але затвердять не раніше четверга.

Нагадаємо: у березні главі дипломатії Федеріці Могеріні було доручено підготувати план протидії «російській дезінформації» при висвітленні конфлікту в Україні.

Раніше Європейський парламент прийняв рішення закликати виконавчу владу Євросоюзу виділяти більше коштів на боротьбу з дезінформацією і пропагандою з російських ЗМІ. За відповідне звернення проголосували 494 депутати Європарламенту, проти – 135.