Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на слова європейського дипломата по завершенню засідання, яке відбулося у понеділок в Брюсселі.

«Вивчив ситуацію в Україні на відповідність ключовим вимогам ЄС, як це зазначено у висновках Ради ЄС від 27 червня і в світлі останніх подій, у тому числі, враховуючи дипломатичні заходи, COREPER (постійні представники країн ЄС) в принципі, вирішив продовжити додаткові цілеспрямовані обмежувальні заходи при збереженні існуючої законодавчої бази. Деталі будуть опрацьовані протягом наступного засідання у середу», - повідомив він.

При цьому дипломат не навів інших деталей. З цього випливає, що ЄС розширить список осіб, до яких будуть застосовані санкції у вигляді заборони на в'їзд та замороження активів. 

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі стартувало чергове засідання Комітету постійних представників держав ЄС. Планувалось, що на ньому буде розглянуто питання про нові санкції проти Російської Федерації. 

Раніше на саміті ЄС 27 червня лідери 28 країн союзу заявили, що до 30 червня очікують від Росії і сепаратистів виконання чотирьох вимог: створення механізму моніторингу припинення вогню і ефективного контролю кордону за участю ОБСЄ, повернення під контроль української влади пунктів перетину кордону «Ізварине», «Довжанський», «Краснопартизанський», звільнення всіх заручників, включаючи спостерігачів ОБСЄ та початку переговорів по реалізації мирного плану президента Петра Порошенка. 

У разі невиконання цих умов учасники саміту не виключили введення нових обмежувальних заходів проти окремих осіб і підприємств Росії («фаза 2 плюс») або (на майбутньому позачерговому саміті 16 липня) «третьої фази» березневого плану ЄС (секторальних економічних санкцій).