Сьогодні сторони Проекту, а саме Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація та представник програми ПРООН в Україні підписали партнерську угоду, передає кореспондент «Вголосу».

Третя фаза Проекту МГР впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23,8 млн євро. Для Львівської області фінансування у Третій фазі становитиме близько 5 млн грн.

Перша фаза Проекту на Львівщині розпочалася у 2008 році, друга – у 2011. Протягом перших двох фаз понад 94 тисячі людей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83 мікропроектів з енергозбереження, 17 проектів з відновлення та реконструкції медичних пунктів та амбулаторій, 5 проектів з покращення доступу до якісної питної води, 2 мікропроектів із охорони довкілля та 11 – у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ.

Старший програмний менеджер ПРООН в Україні Оксана Реміга розповіла, що керівники Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» планували проводити лише одну фазу Проекту, однак, побачивши ефективність роботи цієї програми, вирішили продовжити її дію.

«Результати Проекту дійсно вражаючі. Відповідь громад та органів влади настільки потужна, що керівництво Європейського Союзу і Програма розвитку ООН вирішили продовжувати цю роботу. Третя фаза розроблялася враховуючи побажання від місцевих партнерів. У Третю фазу Проекту включили компонент міст, бо ми чули дуже багато заяв від міст про те, що вони хочуть отримати можливість брати участь у цій програмі», – сказала Оксана Реміга.

Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Олена Рудіч розповіла, що у Третій фазі зможуть взяти участь 8-10 районів у Львівській області. Кожен район отримає квоту на 4 сільські/міські ради з населенням до 10 тисяч мешканців. Кожна рада зможе обрати одну громаду, яка впроваджуватиме один мікропроект.

Серед пріоритетів Третьої фази Проекту МРГ у сільському секторі – мікропроекти в галузі охорони здоров’я та охорони довкілля, покращення стандартів енергоефективності, альтернативних енергетичних технологій, водопостачання та економічні ініціативи. У міському секторі пріоритетними будуть фінансування створення ОСББ, впровадження енергоефективності у житлово-комунальному секторі та інноваційне врядування.

«Сьогодні наш шлях є до Європи. Цей механізм співпраці територій, влади, який пропонує Проект і який сьогодні є реалізований у Європі, він впроваджується і у нас, в Україні», – сказав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Як писав «Вголос», у Львівській області завдяки самоорганізації громад та спільному визначенню пріоритетів розвитку своїх сіл відбувається реалізація 65 мікропроектів за рахунок коштів, наданих у рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ».