Про це у своєму Twitter написав міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, наводячи підсумок зустрічі Ради ЄС.

У документі сказано, що Рада ЄС засуджує незаконний референдум про приєднання Криму до Російської Федерація і не визнає його результати.

Рада наполягає на необхідності переговорів між Україною та Росією, впродовж яких у найближчий, обмежений час мали б напрацювати рішення.

«У світлі подій минулого тижня і за відсутності результатів Рада вирішила ввести додаткові заходи, у тому числі обмеження на поїздки і заморожування активів осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, в тому числі заходи з питання про майбутній статус будь-якої частини території, які суперечать Конституції України», – зазначила Рада ЄС.

У Євросоюзі, як і раніше, готові сприяти діалогу між Україною та Росією.

«Ми закликаємо Росію зробити кроки з деескалації кризи, негайно вивести свої війська назад до докризових цифр і гарнізонів у відповідності зі своїми міжнародними зобов’язаннями, почати прямі переговори з урядом України і скористатися усіма наявними міжнародними механізмами, щоб знайти мирне і узгоджене рішення», – йдеться у документі.

Також Росію закликають виконувати свої міжнародні зобов’язання та поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаємо, у списку осіб, щодо яких ЄС застосував санкції, вісім імен з Криму, десять – з Росії та троє високих військових чинів.

Джерело: ТВІ