Про це йдеться в спільній заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон і комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

«Ми нагадуємо про нашу серйозної заклопотаності, пов'язаної з судом, який не поважає міжнародні стандарти справедливого, прозорого і незалежного правового процесу. Ці побоювання були підкріплені 3 липня 2012 рішенням Європейського суду з прав людини, який ухвалив, що його (Юрія Луценка) попередній арешту в грудні 2010 р. були довільними, і що законність його арешту та утримання під вартою не були належним чином проаналізовано», - йдеться в спільній заяві.

Ештон і Фюле зазначили, що вони високо оцінюють зусилля, що вживаються моніторингової місії Європейського парламенту в Україні на чолі з колишнім президентам Петом Коксом і Олександром Кваснєвським, і закликали українську владу активізувати співпрацю з місією в плані ліквідації виборчого правосуддя в Україні.

«Серед іншого, це має на увазі розгляд стану здоров'я Луценка та реалізації подальших судових реформ», - зазначають Ештон і Фюле.

«Ми будемо продовжувати уважно стежити за подіями в Україні, і ми розраховуємо на повну реалізацію положень від 10 грудня 2012, поданих радою закордонних справ ЄС», - йдеться в повідомленні.

Джерело: РБК-Україна