Євроcоюз залишається прихильним суверенітету і територіальної цілісності України через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь Російською Федерацією. Про це йдеться в заяві Високого представника ЄС Федеріки Могеріні.

«Через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України», — зазначила вона.

ЄС не визнає і продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права. «Анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці», — наголосила Федеріка Могеріні.

У заяві йдеться, що ЄС знову закликає держави-члени ООН розглянути заходи щодо невизнання анексії відповідно до резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН.

«Порушення Росією міжнародного права призвели до небезпечного зростання напруженості в Керченській протоці і Азовському морі. Необґрунтоване застосування сили Росією проти України 25 листопада 2018 року є нагадуванням про негативні наслідки незаконної анексії Кримського півострова для регіональної стабільності», — зазначила Висока представниця ЄС.

Євросоюз закликав Росію негайно звільнити незаконно захоплених у Керчі українських моряків, кораблів та устаткування, а до їхнього звільнення поважати їхні права на юридичне представництво і доступ до консульських органів, а також надавати постраждалим належну медичну допомогу.

Європейський Союз засудив будівництво Керченського моста без згоди України, і чекає, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід усіх судів через Керченську протоку в Азовське море відповідно до міжнародного права.

Крім цього, Могеріні нагадала, що ЄС не визнає проведення Російською Федерацією виборів на Кримському півострові.

Європейський Союз також повторив свій заклик до негайного звільнення Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколи Семени, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку й усіх, кого незаконно затримали на Кримському півострові та засудили всупереч міжнародному праву.

Як повідомляв “Вголос”, колаборант Аксьонов заявив, що Путін особисто керував операцією зі захоплення Криму.