Про це повідомив заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, повідомила прес-служба АП.

«Спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні розробляють проект моніторингу реформ. Концепцію плануємо представити на засіданні Національної ради реформ», – повідомив він на брифінгу в Києві. Дмитро Шимків відзначив, що лунає багато критики щодо комунікації у впровадженні реформ, моніторингу та контролю за змінами.

Заступник голови АПУ розповів про перебіг реформ в Україні. 11 лютого завершується подання документів від кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Конкурсна комісія очікує близько 100 пакетів документів від претендентів. Дмитро Шимків висловив упевненість, що комісія не зволікатиме з обранням трьох кандидатур для фінального розгляду та затвердження.

9 лютого завершився прийом заявок на конкурс на посаду керівника Проектного офісу з координації розроблення та впровадження реформ. «Ми очікуємо більше ніж 70 заявок на участь. Конкурс плануємо закінчити до 20 лютого», – розповів заступник голови АПУ. За його словами, сформовано конкурсну комісію з 7 членів, до складу якої входять 4 представники від Європейського банку реконструкції та розвитку та 3 представники від Виконавчого комітету реформ: Дмитро Шимків, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко та міністр економіки Айварас Абромавічус.

Заступник голови АПУ також повідомив про стан справ з упровадженням електронного урядування та, зокрема, електронних державних закупівель. За його словами, проект «Цифрова Україна» та низку законодавчих ініціатив спрямовано на те, щоб «розблокувати використання сучасних технологій державними органами влади». Зокрема, пілотний проект електронних держаних закупівель було запущено минулого тижня, а публічне оголошення про початок здійснення закупівель відбудеться 12 лютого за участю всіх учасників проекту.

Заступник голови АПУ висловив сподівання, що цього тижня Верховна Рада розгляне законопроект «Про рахункову палату», ініційований Президентом. «Законопроект розроблено за консультативної підтримки експертів Європейської комісії та Світового банку. Проект враховує положення загальновизнаних міжнародних стандартів зовнішнього аудиту державних фінансів (INTOSAI) і найкращу практику країн Європейського Союзу», – відзначив Дмитро Шимків.