Про це йдеться в Офіційному журналі ЄС.

Санкції діятимуть проти першого заступника міністра оборони РФ Аркадія Бахіна і заступника міністра оборони РФ Анатолія Антонова, які, на думку представників Євросоюзу, причетні до відправлення в Україну російських військових.

Рішення про включення у чорний список російських чиновників є додатковим визнанням того, що в Україні на боці сепаратистів воює регулярна російська армія.

Окрім чиновників міноборони РФ, у чорному списку – депутати Держдуми Йосип Кобзон і Валерій Рашкін, начальник головного оперативного управління Генштабу РФ, генерал-лейтенант Андрій Картаполов, а також 14 мешканців Сходу України і 9 організацій – загонів терористів.

Зокрема, у списку – отаман «казаків» Павло Дрьомов; командир бойовиків «Русич» Олексій Мільчаков; командири батальйонів «Спарта» Арсеній Павлов, більш відомий як Моторола, і «Сомалі» Михаіл Толстих, більш відомий як «Гіві».

Санкції застосовано і проти заступника командувача корпусом Міноборони терористичної «ДНР» Едуарда Басуріна, міністра юстиції так званої «ЛНР» Олександра Шубіна, заступника голови ради міністрів «ЛНР» Сергія Литвина, головнокомандувача народної міліції «ЛНР» Сергія Ігнатова, міністра юстиції «ДНР», міністра бюджету «ДНР» Олександра Тімофєєва, міністра бюджету «ЛНР» Євгенія Мануйлова, міністра комунікацій «ДНР» Віктора Яценка, міністра економічного розвитку і торгівлі «ЛНР» Ольги Бєсєдіної, генпрокурора «ЛНР» Заура Ісмаілова.

Під санкції також потрапили такі організації сепаратистів як козача національна гвардія, батальйони «Спарта», «Сомалі», «Заря», «Призрак», «Оплот», «Кальміус», «Смерть», громадський рух «Новоросія».

До всіх перелічених осіб застосовано санкції у вигляді арешту активів. Що стосується фізичних осіб, їм заборонено в’їзд на територію ЄС.

Як писав «Вголос», рішення про розширення чорного списку було прийнято 9 лютого під час засідання ради міністрів закордонних справ країн ЄС.