Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

«Україна отримала ноту від Європейського Союзу, в якій ЄС повідомив про завершення своїх внутрішніх процедур щодо застосування Угоди про асоціацію. Таким чином, і Київ, і Брюссель виконали всі формальності для запуску Угоди вже з 1 листопада», - заявив він.

 

 

29 вересня Рада ЄС із загальних питань офіційно прийняла рішення про перенесення початку імплементації угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС до кінця 2015 року, яка є частиною Угоди про Асоціацію. 

16 вересня Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію включно із глибокою і всеохоплюючою зоною вільної торгівлі між ЄС і Україною.

Проте Росія наполягає на відтермінуванні початку тимчасового застосування домовленостей по Угоді та на юридичному оформленні цього.

Раніше глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що Росія готує введення мит на українські товари на випадок, якщо Київ і Брюссель не виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.