Великобританія має сплатити до бюджету Європейського Союзу майже два мільярди євро через шахрайські операції китайських імпортерів. Про це у середу, 8 березня, заявило Європейське управління з запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), повідомляє DW з посиланням на агенцію AFP.

Відомство звинуватило Лондон у тому, що він не зупинив масштабну аферу, яка призвела до несплати мита за китайські товари, зокрема одяг та взуття.

За даними управління, Великобританія проігнорувала використання китайськими компаніями підроблених документів, у яких вказувалися занижені ціни на товари. Лише у 2013-2016 роках це призвело до несплати до бюджету ЄС 1,98 мільярда євро. "Ми рекомендуємо Європейському Союзу стягнути гроші з Великобританії", - повідомили у відомстві. 

Крім того, за цими даними, інші країни ЄС, такі як Німеччина та Франція, втратили через китайських шахраїв 3,2 мільярда євро унаслідок несплати податку на додану вартість. OLAF наголошує, що упродовж останніх років марно звертало увагу Лондона на масштаб зловживань та завдані збитки. Тоді як інші країни ЄС протидіяли злочинній схемі.

Уряд Великобританії, своєю чергою, відкинув звинувачення і заявив, що сам став жертвою шахрайства, передає AFP. Рішення щодо ймовірних подальших заходів щодо Лондона нині має ухвалити Єврокомісія.