Європейський суд з прав людини визнав Росію винною в порушенні прав людини в Придністров’ї, зобов’язавши російську владу виплатити двом сім’ям з регіону компенсацію у розмірі 75 тисяч євро.

Про це поінформували в молдовській правозахисній організації Promo-LEX, повідомляє Укрінформ.

“Суд зобов’язав Росію виплатити 50 тисяч євро матері Олександра Стоматі, військовослужбовця, якого примусово призвали до лав збройних сил невизнаного Придністров’я і який згодом помер за нез’ясованих обставин”, – йдеться у повідомленні правозахисників.

Наголошується також, що відповідно до рішення Європейської судової інстанції, Росія порушила одну зі статей Європейської конвенції з прав людини – право на життя.

Іншій родині з Придністровського регіону, син якої також був призваний в армію, а згодом його знайшли мертвим на березі Дністра, ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити компенсацію в розмірі 22 тисяч євро.

Правозахисники повідомляють також, що відмова від служби в лавах збройних сил невизнаного Придністров’я карається владою регіону штрафом у розмірі 1,7 тисячі євро або ув’язненням терміном до 2-х років.