Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію негайно помістити в лікарню кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого окупаційна влада Криму обвинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки.
Про це повідомляє Крим.Реалії.
Адвокат політв’язня Іслям Веліляєв назвав це рішення неочікуваним.
«Я зі свого боку, як адвокат, направлю це рішення і слідчому у справі Едема Бекірова та уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій. Якщо слідчий не відреагує, я буду вимушений звернутися в суд. Півроку поспіль адвокати кажуть про те, що наш підзахисний повільно помирає у СІЗО. І у нього кожен день на рахунку», — сказав він.
Згідно з регламентом ЄСПЛ, Росія зобов’язано негайно помістити Бекірова у лікарню не тюремного типу.
Нагадаємо, 7 червня Бекірова залишили під вартою на два місяці.
Раніше слідчий запропонував Бекірову визнати провину в обмін на переведення під домашній арешт. Стан здоров’я політв’язня, в якого зокрема цукровий діабет, стабільно важкий.
Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня 2018 року. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.
13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.
15 січня Бекірова вивезли з СІЗО Сімферополя до лікарні для обстежень на два тижні.
Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.