Генеральний консул Російської Федерації у Львоів Євгеній Гузєєв розповів у коментарі Presstime про свої враження від відвідин колишньої в’язниці НКВД у Львові:

На моє прохання Управління СБУ по Львівській області надало мені можливість ознайомитися з експозицією архівних документів колишнього слідчого ізолятора НКВД в колишній в'язниці на "Лонцького". Начальник Управління Матіос і представник архівної служби Управління ознайомили мене з історією в'язниці з часів Австро-Угорщини до кінця 80-х років ХХ сторіччя.

Під час огляду будівлі мороз пробігав по шкірі, коли сам побачив в яких умовах містилися люди. Але ще більше враження справили списки ув’язнених і резолюції на них: "Розстріляти як ворогів народу".

В основному, в списках значаться єврейські прізвища. Мені пояснили, що це були люди, що втікали від нацистів з Польщі і затримані за незаконний перехід радянського кордону. Звернув увагу, що резолюції ставили співробітники з неросійськими прізвищами. Підтримую пропозицію створити на цьому місці меморіальний комплекс.

Мені також пояснили, що після приходу гітлерівців в Львові протягом декількох днів було знищено більше 4 тисяч євреїв, а всього гітлерівцями і їх посібниками на Галичині вбито за роки війни близько 500 тисяч євреїв.

Ще раніше я побував в "Цитаделі", де під час війни було знищено більше 140 тисяч військовополонених – радянських, французьких, італійських. Напевно, і їх пам'ять треба увічнити на державному рівні.

В даний час я вивчаю книгу В. Поліщука "Гiрка правда. Злочиннiсть ОУН-УПА (Сповiдь українця)". У ній приводяться архівні документи, свідчення свідків про вбивства сотень тисяч поляків і українців. У нещастях людей винні тоталітарні режими і організації, що виконували волю "вождів".

Ознайомлення з експозицією ще раз переконало мене, що люди доброї волі повинні рішуче боротися проти проявів тоталітаризму, нацизму, фашизму і тоталітарного націоналізму, за якими благими намірами вони б не ховалися.