Це єдиний день у році, коли Тора настановляє людині не займатися нічим іншим, окрім аналізу власних поступків та думок.

Йом-Кіпур (10 Тишрей, цього річ випадає на 26 вересня) – День Спокути завершує сорокаденний період духовного очищення. Першими були тридцять днів місяця Элул – час для підбиття підсумків минулого року. А потім – «десять днів покаяння» від Судного Дня – Рош-а-Шана – до Йом Кіпуру, коли затверджується вирок кожному на наступний рік.

Це найбільш серйозний та відповідальний день в житті юдея, коли, згідно єврейській традиції, нарешті вирішується доля кожної людини на наступний рік. Вважають, що на Рош-а-Шана Бог записує кожного єврея в одну з трьох книг – книгу праведників, книгу грішників та книгу середніх, а на Йом Кіпур ставить печатку.

Напередодні Йом Кіпуру прийнято виконувати обряд капарот, під час якого беруть живу курку та крутять нею над головою. «Цього моменту людина має усвідомити, що якщо б Бог був суворий до нас, на місці цієї курки опинились б ми. Потім курку ріжуть та віддають бідним. Якщо живу курку дістати неможливо, то над головою крутять гроші, а потім віддають їх бідним», — пише сайт Єврейського культурного центру.

Джерело: РІСУ