«Очевидно, український уряд просто нас обманює: вони чемно поводяться під час офіційних зустрічей, а на практиці - все по-іншому. І це дуже сумно і для нас, і для людей. Але якщо вони думають, що можуть грати з нами, то дуже помиляються. Якщо так буде, не буде жодного підпису під Угодою про асоціацію на саміті у Вільнюсі», - заявив представник Європейської народної партії Міхаель Галер, повідомляє Польське радіо.

Головними темами для обговорення стане ситуації з позбавленням депутатського мандата захисника екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка, а також загальна підготовка до можливого підписання Угоди про асоціацію, пише Польське радіо.

«Я продовжую стверджувати, що Україна це не те, що Росія, і тим паче це не Білорусь. Але тенденції у Києві є негативними. Тож і реакція Європарламенту може стати більш схожою на ту, з якою стикаються вчинки російських та білоруських політиків. Але такий сценарій був би недобрим і для України, і для об'єднаної Європи», - підкреслив член Європейської групи консерваторів та реформаторів Марек Мігальский.

Вони також помітили, що українському уряду «не вистачає рефлексії над актуальною політичною ситуацією», а демократичні стандарти стають все гіршими і гіршими. При цьому вимоги з боку Європи залишаються все тими ж, а саме встановлення верховенства права та кінець виборчого правосуддя.

«Завтра буду говорити про те, наскільки важким є процес євроінтеграції України, як українці хочуть цієї інтеграції, проте як багато політичних сил і окремих осіб, які Україну від цієї інтеграції віддаляють. І тут мова йде не лише про вибір Євросоюз або союз із Росією, а про проблеми усередині держави: корупція, вибіркове правосуддя. Питання зараз звучить так: чи захоче ЄС покарати всіх українців за ці невирішені проблеми, закриваючи їм двері на Захід, або визнає, що підписання Угоди про асоціацію - це інструмент, який допоможе вилікувати ці хвороби», - додав голова Форуму польсько-українського партнерства Павло Залевський.

Нагадаємо, Європейський парламент планує розглянути ситуацію в Україні в середу, 13 березня.

Джерело: Кореспондент