«Йдеться про нову фазу інтеграції, яка повинна завершитися створенням єдиного економічного уряду єврозони, з єдиним бюджетом, податковою політикою і суверенними облігаціями», — зазначило дипломатичне джерело агентства ІТАР-ТАРС.

План передбачає дві інтеграційні стадії. Під час першої, яка розрахована на період від 6 до 18 місяців, в єврозоні має бути створено єдиний орган зі спостереження за роботою банків, розроблено і затверджено процедуру банкрутств нежиттєздатних банків, встановлено систему з надання допомоги фінансовим інститутам, які її потребують. Всі ці заходи не вимагають внесення змін у статутні документи Євросоюзу і можуть бути швидко прийняті.

Однак другий етап реформи, розрахований, за словами дипломатів, на період з середини 2014 до 2019 року, передбачає фундаментальні зміни основ ЄС. Він включає створення єдиного міністерства фінансів єврозони, випуск єдиних облігацій зони євро, утворення єдиного фонду країн єврозони, який гарантуватиме виплати за її єдиними цінними паперами.

Єврокомісія у своєму документі згадала і третій, заключний етап реформи, результатом якого має стати створення на основі єврозони бюджетного і економічного союзу. Але відомство не вказало часових рамок для досягнення цієї мети.

«Нинішній план є своєрідною дорожньою картою для виживання як єдиної європейської валюти, так і єврозони загалом», — зазначається у сьогоднішньому номері газети "Financial Times.