Про це повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс після засідання Ради міністрів ЄС, яке відбулося в Брюсселі, передає «ВВС-Україна».

Новий «чорний список» Єврокомісія передасть до Комітету постійних представників Євросоюзу.

Хто саме увійде до нового списку, пан Тіммерманс не уточнив.

ЄС також планує підготувати жорсткіші секторальні санкції проти Росії у зв'язку з українською кризою, розповів голландський дипломат.

У постанові Ради ЄС, оприлюдненій після зустрічі, теж повідомили, що до четверга Єврокомісія має підготуватися до запровадження можливих галузевих санкцій.

«Рада ЄС просить Єврокомісію і Службу зовнішніх справ завершити підготовчі роботи із ухвалення можливих цільових санкцій і представити пропозиції щодо запровадження відповідних заходів, у тому числі щодо фінансових ринків, оборонної галузі, товарів подвійного призначення, а також сфери "чутливих" технологій, зокрема енергетичного сектора», - ідеться в постанові.

Нагадаємо, 16 липня США та ЄС запровадили нові санкції проти Росії.

США ввели так звані секторальні санкції.

У переліку компаній, проти яких вводяться санкції, є: «Газпромбанк», «Новатек», «Роснефть» та «Внешкомбанк».

Окрім того, у списку є низка підприємств воєнно-промислового комплексу, такі як Концерн «Калашников», «Уралвагонзавод», Концерн радіо-електронних технологій «КРЕТ».

Слідом за США нові санкції запроваджує ЄС. Список компаній, які підпадатимуть під санкції, Єврокомісія складе до кінця липня

Наступного ж дня після введення санкцій обвалились російський рубль та акції російських компаній.