Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії, передає Європейська правда.

Зазначається, що американський законопроект про санкції був темою презентації президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і віце-президента Юркі Катайнена і обговорювався на колегії комісарів у середу.

«Єврокомісари висловили стурбованість можливим негативним впливом закону на енергетичну незалежність ЄС», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що хоча низка зауважень ЄС були враховані, все ж закон може призвести і до негативних наслідків.

«Хоча комісари підкреслили важливість режиму санкцій проти Росії та його суворої реалізації, вони висловили стурбованість можливими негативними політичними наслідками законопроекту», – заявили у ЄК.

«ЄС повністю налаштований на режим санкцій в Росії, однак єдність G7 щодо санкцій і тісна координація між союзниками є основою для забезпечення повного здійснення Мінських угод. Законопроект США може мати непередбачені однобічні наслідки, які впливають на інтереси енергетичної безпеки ЄС», – заявив Жан-Клод Юнкер.

«Тому сьогодні Комісія зробила висновок, що якщо наші занепокоєння будуть недостатньо враховані, ми будемо готові належним чином відреагувати вже в найближчі дні. «Америка – в першу чергу» не може означати, що інтереси Європи – в останню чергу», – наголосив президент Єврокомісії.

Нагадаємо, Палата представників США ухвалила законопроект «Протидія супротивникам Америки через санкції», в якому важливе місце відведене підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, а також посиленню санкцій проти РФ. 

Законодавча ініціатива перед набуттям чинності має бути схвалена Сенатом та підписана президентом США.

 

«Вголос»