Як повідомляє УНІАН, про створення групи підтримки України оголосив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у Брюселі.

У своїй спеціальній заяві Баррозу також наголосив на готовності ЄС зробити все, аби Україна стала успішною сучасною державою.

«Сьогодні Комісія створила групу підтримки України. Мета цієї групи – допомогти і підтримати Україну – не лише у фінансовому плані, але й технічною допомогою. Важливо надати підтримку реформам – як політичним, так і економічним – для того, аби Україна стала сильною, незалежною сучасною країною», – заявив Баррозу.

Створення групи підтримки України є додатковим кроком на додачу до 11 млрд євро, які ЄС пообіцяв у березні Києву, і підписання політичної частини Угоди про асоціацію України та ЄС.

«Це демонструє, що Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною. Ми віримо, що Україна може бути незалежною, стабільною, міцною, демократичною та заможною країною. Я хочу наголосити, що ми стоїмо поруч з Україною», – сказав Баррозу.

Як писав «Вголос», 5 березня Єврокомісія погодила надання пакету фінансової підтримки для України, який передбачає виділення близько 11 мільярдів впродовж наступних кількох років.

Раніше, у березні Єврокомісія виділила 1 млрд євро макрофінансової допомоги для стабілізації покращення фінансової ситуації в Україні.

Також Євросоюз закликав Єврокомісію створити план зниження енергозалежності від Росії.