В ЄК констатують, що поставки російського газу до ЄС через Україну відбуваються в нормальному режимі, передає «УНІАН». 

«Російський газ через територію України до ЄС поставляється нормально. Ми перебуваємо в контакті із зацікавленими сторонами. У цей момент ми очікуємо, що Україна поважатиме свої зобов'язання, в чому вона нас запевнила. У нас немає інформації, яка б цьому суперечила», - сказала у четвер у Брюсселі на брифінгу представник європейського комісара з енергетичних питань Гюнтера Еттінгера Сабін Бергер.

Крім того, вона нагадала, що міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан виступив із ініціативою направити для перевірки потоку газу європейських експертів. Бергер також нагадала позицію Європейської комісії, згідно з якої неприйнятні погрози російської сторони на адресу європейських компаній, які продають газ Україні.

«Такі погрози неприйнятні. Компанії ЄС можуть вільно розпоряджатися газом, який вони купили», - підкреслила представник ЄК.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв звинуватив Україну у відборі європейського газу з ПСГ і передрік їй газову кризу.

Нагадаємо, 17 червня «Газпром Експорт» розірвав договір, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі.

17 червня, на Полтавщині стався вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород». Потік газу було переведено на паралельну нитку газопроводу, тому транзит природного газу в країни Європи не припинявся.

У Міненерговугілля вибух назвали спланованою диверсією, щоб дискредитувати українську ГТС.