"Динамо" і "Дніпро" не тільки подолали 1/16 фіналу Ліги Європи, а й успішно пройшли 1/8. Якщо в 1/4 пощастить (бо без частки удачі у футболі не буває – авт.), то можуть розраховувати і на участь у півфіналі та навіть на фінал Ліги Європи, який відбудеться 27 травня у Варшаві.

Успішність виступів українських клубів підтверджують і цифри, які формуються за результатами ігор команд у єврокубках. Для визначення рейтингу країни беруть показники виступів клубів за останні п’ять сезонів. Нині цей показник в України – 43,666 (дані сайта УЄФА www.uefa.com) і це восьме місце серед 54 асоціацій. Серед найближчих переслідувачів є лише Бельгія (всі інші країни втратили своїх повпредів), єдиний клуб якої «Брюгге» навіть за умови здобуття кубка Ліги Європи не наздожене у таблиці коефіцієнтів Україну.

Так-от, цьогорічний рейтинг виступу українських клубів у єврокубках – 8500 балів – є третім за успішністю за останніх п’ять років. Найкращим за п’ятирічку було досягнення п’ятирічної давності – 10,083. Для того, щоб зайняти, умовно, друге місце, двом українським клубам, що зіграють у чвертьфіналі, потрібно набрати шість очок (набрані бали ділять на кількість клубів на старті турнірів). І хоча найближчого суперника Росію, яка в рейтингу має показник 50,332, ми вже цього розіграшу не наздоженемо, але набирати залікові бали потрібно для високого місця в наступні роки. Адже саме за результатами виступів за останні п’ять років визначають загальний рейтинг і місце країни в таблиці коефіцієнтів.

Щодо клубів, рейтинг яких також щороку формується за результатами їхніх особистих виступів упродовж останніх п’яти років, то три наші команди, які виступали у весняній стадії або впевнено залишилися на своїх позиціях («Шахтар» займає 18-те місце з клубним рейтингом 85,733, київське «Динамо» (63,733) – 27-ме місце, дніпропетровський «Дніпро» (43,733) – 44 місце), ще можуть піднятися в таблиці клубних коефіцієнтів, що робитиме наші клуби «сіяними» в наступних сезонах єврокубків. До речі, харківський «Металіст», який провалив останні два сезони, поки що займає в рейтингу 43-тє місце із показником 46,733, що також ще допоможе йому наступного сезону, якщо клуб здобуде право брати участь у Лізі Європи, бути «сіяним». 

«Динамо» і «Дніпро» збирачі європейських скальпів

Тепер про протистояння українських клубів у групових турнірах і раундах плей-оф із командами з першої десятки в таблиці коефіцієнтів. «Шахтар» із командами з Іспанії, Португалії та Німеччини в шести матчах зіграв чотири рази внічию і двічі програв. Київське «Динамо» в іграх із командами Португалії, Франції та Англії чотири рази виграло і двічі програло. «Дніпро» з командами Італії, Франції та Голландії двічі виграв, тричі програв і раз зіграв унічию. Цікаво, що кияни «вибили» з групи португальців (клуб «Ріу Аве») і «відчепили» з єврокубків французів («Генгам») й останній англійський клуб у єврокубках («Евертон»). «Шахтар» не позбавив жодну країну із топ-десятки її представника. А от «Дніпро» не тільки «витурив» французів («Сент-Етьєн») із групи Ліги Європи, а й «відчепив» останній клуб безпосереднього переслідувача України – Голландії («Аякс»). Тепер «дніпряни» мають шанс остаточно «відтяти» останню країну, яка є позаду нас у таблиці коефіцієнтів, – Бельгію (10-те місце) – та її єдиний клуб, що залишився, – «Брюгге» (клубний коефіцієнт 40,400 і 53-тє місце у клубному рейтингу). Так само і «Динамо» зможе поліпшити свій баланс в особистих зустрічах з італійськими клубами, зіграючи у чвертьфіналі 16 і 23 квітня (у ці ж дні гратиме і «Дніпро») з італійською «Фіорентиною».

Юрій Боруцький, «Вголос»