«Карпати» – «ПАОК» – 1:1 (1:0)

Перший матч – 0:2
Голи: Лукас (44, з пен.) – Балафас (54).

«Карпати»: Богатінов, Федецький, Гомез, Балажиц, Ощипко, Ткачук, Худоб’як, Голодюк, (Кравченко, 33), Крістобаль, (Пачеко, 75), Лукас, Батіста, (Кополовець, 67).
«ПАОК»: Крешіч, Ліно, Малезас, Етто, Атанасіадіс, (Робер, 88), Фотакіс, Георгіадіс, Аріас, Балафас, Лазер, (Цукалас, 86), Війєрінья, (Салпінгідіс, 83).
Попередження: Лукас (38), Федецький (44), Ткачук (53), Гомез (89). – Георгіадіс (24), Малезас (38), Балафас (41). Етто (43).
Вилучення – Федецький (69).

І диво майже почало втілюватися у матерію. Найбільшою несподіванкою напередодні матчу стало повернення до лав «зелено-білих» бразильського нападника Вільяма Роші Батісти. Його потрапляння одразу в стартовий склад вселяло надію, що вирішиться проблема із реалізацією (і створенням) гольових моментів.

Однак Батіста в старті поєдинку більше часу проводив у півзахисті команди, а на вістрі атаки його дії особливої користі не приносили. Так тривало аж до завіси першого тайму, коли бразилець нарешті опинився у потрібному місці й у потрібний час: Етто не зовсім коректно повівся із Баті стою в власному карному майданчику, за що суддя «Безжалісний Фредді» вказав на одинадцятиметрову позначку. Пенальті без проблем реалізував Лукас, який розвів по різним кутам воротаря «ПАОКа» Крешіча та м’яч.

Після перерви, здавалося, «Карпати» додадуть в активності й зуміють оформити сенсацію. Та, знову далася взнаки розбалансованість команди. М’яч чомусь ніяк не міг потрапити на вістря атаки, усі спроби налагодити зв’язок із середньою лінією та нападниками зазнали повного фіаско. Натомість гості за короткий проміжок часу продемонстрували як потрібно організовувати атаку. Балафас скористався подачею зі штрафного і з гострого кута забив цвях у домовину єврокубкового походу «Карпат».

Дива не трапилося – «Карпати» не пройшли у наступний раунд. Проте, набагато гірше, інше: замість бою, який мали б отримати греки, глядачі споглядали на беззубість та немічність львівських футболістів. Замість перемоги (нехай, навіть із не розгромним «прохідним» рахунком), яка б принесла більше користі Україні в таблиці коефіцієнтів УЄФА, всього лише нічия.

Зараз тішити може один факт: залишився один фронт (другий – Кубок України) для «Карпат»: внутрішній чемпіонат. Можна зосередитися на чемпіонаті України, по-новому створювати боєздатний колектив, який зможе (як мінімум) повторити минулорічний похід у Європу.

фото: ukraine-footbal.org.ua