Про це повідомляє Корреспондент.

Зимовий шторм «Елеанор» у ніч на середу, 3 січня, пронісся через Північну Ірландію та Великобританію до Західної Європи, зокрема до Нідерландів, Бельгії, північних регіонів Франції та західних земель Німеччини. Негода призвела до численних пошкоджень інфраструктури, зокрема обриву ліній електропередач, а також призупинення роботи аеропортів та залізниць.

У Великобританії зафіксовані пориви вітру швидкістю близько 160 кілометрів на годину, ураган перекидав транспортні засоби та валив дерева, через що закрили низку автомагістралей. В Ірландії десятки тисяч осель залишилися без електроенергії, на ранок середи світло повернули до 123 тисяч користувачів, близько 30 тисяч - ще без нього.

На півночі Франції особливо постраждали Бретань та Нормандія, загалом близько 200 тисяч домогосподарств лишилися без світла, з них 30 тисяч - у паризькому регіоні. Чимало залізничних шляхів тимчасово закрили. У французьких Альпах упале дерево вбило лижника, загалом у країні поранені 15 осіб, четверо з них зараз у «тяжкому стані», повідомили в МВС Франції. У Швейцарії через пошкодження канатної дороги на горі застрягли кілька лижників, рятувальні служби намагаються їх забрати іншим чином.

В аеропортах Парижа, Амстердама, а також швейцарських Цюриха та Базеля скасували десятки авіарейсів, чимало перенаправили на інші летовища. Німецька залізниця Deutsche Bahn закрила низку маршрутів, за повідомленням агенції dpa під Люненом у землі Північний Рейн-Вестафалія потяг зійшов з рейок, проте минулося без жертв. Автобани біля Дуйсбурга та Юліха закрили через падіння дерев.

У Баварії закрили зоопарки в Мюнхені та Аугсбурзі, тимчасово припинена робота маршруту на найвищу гору Німеччини, Цугшпітце. У Кельні тим часом вживають заходів на попередження можливої повені через розлиття Рейну. Наступними днями очікуються зливи, тож у місті побоюються затоплення, зокрема, старих кварталів. У Нідерландах вперше в історії закрили усі п'ять великих дамб, які захищають країну від затоплення.