Як пише «ЄС-Плюс», про це говорили члени підкомітету з питань безпеки й оборони на засіданні під час обговорення відповідного проекту доповіді.
«Центральна Європа тепер буде вразливою, і весь південний фланг НАТО опиниться під загрозою», – заявив, представляючи доповідь, її автор Іоан Мірча Паску.
Він також зазначив, що, крім проблем у сфері безпеки, спричинених розміщенням додаткових російських збройних формувань у Криму, анексія півострова змінила й економічну ситуацію, зокрема щодо видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря.
За словами доповідача, аргументи Росії про те, що Крим колись перебував у її складі, не можуть бути обґрунтованими.
«Є багато подібних прикладів у світі», – сказав він.
Польський депутат Марек Юрек (група Європейських консерваторів та реформістів) зазначив, що ЄС повинен дати належну політичну відповідь на анексію Криму.
«Наша реакція має бути симетричною. Якщо ситуація в Чорному морі змінюється, Захід повинен відповідати, тим паче ми пам’ятаємо, що Балтійські країни також перебувають під загрозою», – сказав він.
Представник Естонії Тунне Келам (група народних партій) підкреслив, що Росія своїми діями порушила установлений міжнародний порядок.
«Крим тепер став російської базою, де концентрується більше військових», – зазначив депутат.
Він додав, що ЄС повинен мати активнішу позицію щодо Росії, а не обмежуватися лише деклараціями.
Єдиним, хто виступив проти тверджень у проекті доповіді, був «тіньовий» доповідач від групи об'єднаних лівих Хавье Кузо Перм (Іспанія).
Він заявив, що депутати Європарламенту повинні насамперед думати про інтереси громадян власних країн, а не про санкції проти Росії.
Передбачається, що доповідь буде винесено на голосування на сесії Європарламенту в березні.