Страждають від цього українські споживачі, наголосив представник організації в інтерв’ю DW.

В Енергетичному співтоваристві гостро критикують, що під приводом перехідного періоду український уряд продовжує цементувати привілейоване становище облгазів. «Це неприпустимо, коли під виглядом заходів із соціального захисту закріплюється концентрація на ринку», – наголосив у розмові з DW представник Секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле (Dirk Buschle).

Обласні газорозподільчі компанії – монополісти на локальних ринках газу в Україні. Власником більшості облгазів через офшорні компанії є олігарх Дмитро Фірташ. Минулого тижня Енергетичне співтовариство відкрило провадження щодо порушення зобов’язань, які взяла на себе Україна, вступаючи в організацію. Європейські партнери вимагають скасувати привілеї для окремих постачальників і якнайшвидше дати зелене світло новим компаніям, що передбачено законом про ринок газу.

Постановою Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року весь ринок газу для населення вписаний у тісні рамки: «Нафтогаз» купує паливо українського видобутку за фіксованою ціною у своєї дочірньої компанії «Укргазвидобування» і передає його на реалізацію чітко визначеному переліку газорозподільчих компаній. «Цим положенням закріплюються позиції монополістів – облгазів. Фіксовані ціни спотворюють ідею вільного ринку і блокують залучення міжнародних компаній», – критикує Дірк Бушле.

Енергетичне співтовариство скерувало українському уряду лист з пропозиціями, як забезпечити виконання міжнародних зобов’язань, гарантувавши соціальний захист населення. У міністерстві енергетики і вугільної промисловості досі не прокоментували суперечку з ЕС.