Як повідомляє агентство epd, з таким закликом до лауреата звернулися міжнародні правозахисні організації Human Rights Watch (HRW) і Amnesty International (AI).

«Останнім часом уряди країн ЄС послабили критику порушень прав людини та інших недоліків», — заявив представник німецької секції AI Вольфґанґ Бюттнер. На його думку, Нобелівська премія повинна спонукати Євросоюз ще рішучіше виступати в підтримку тих, хто став жертвою порушень прав людини. Крім того, варто активніше просувати такі європейські цінності, як демократія.

Необхідно також істотно поліпшити ситуацію, пов'язану з біженцями, вважають правозахисники. Зараз такі прикордонні держави ЄС як Греція, Іспанія та Італія практично залишилися самі з собою і не отримують реальної підтримки у вирішенні цієї проблеми.
«В результаті у багатьох таборах біженців склалася катастрофічна ситуація», — нагадав Бюттнер.

Він підкреслив, що з такими країнами потрібно проявляти більше солідарності, надавати їм допомогу, в тому числі технологічну та фінансову.

«Європейський Союз повинен переосмислити свою роль у вирішенні проблеми біженців», — заявив керівник Європейського бюро AI Ніколас Бергер агентству DAPD.

На його думку, ЄС поки не вносить належний вклад у вирішення проблем біженців у світовому масштабі. Держави ЄС закривають свої кордони, висилають біженців до країн, де їх піддають тортурам. Це абсолютно неприпустимо, підкреслив правозахисник.

Загалом, на думку Amnesty International, присудження Нобелівської премії миру Євросоюзу варто вважати авансом.

Джерело: Німецька хвиля