Про це заявив голова Суду Гвідо Раймонді, передає "Європейська правда".

За словами Раймонді, незважаючи на численні скарги на РФ і значну кількість проблем стосовно виконання останньою Європейської конвенції з прав людини, Європейський суд "чудово спрацювався" з Кремлем.

"Я сподіваюся, що вдасться уникнути виходу РФ з Ради Європи, але це не є те, чому можна повністю запобігти. Якщо це станеться, це буде великою бідою для російських громадян", — зазначив голова Європейського суду з прав людини.

Гвідо Раймонді зауважив, що навіть якщо Росія вийде з Ради Європи, вона все одно має виконати всі рішення суду, у тому числі ухвалені після виходу.

"Дія конвенції збережеться шість місяців після денонсації. Тобто по всіх справах, які вже перебувають на розгляді суду, а також по заявах, які надійдуть за шість місяців після цього, Суд зберігає юрисдикцію щодо порушень з боку Росії — незалежно від того, як довго триватиме розгляд цих справ", — додав очільник Європейського суду.

Серед них і п'ять справ України проти Росії через окупацію Криму й агресію на Донбасі. Загалом Росія очолює рейтинг скарг, які подали до ЄСПЛ, та кількістю знайдених порушень конвенції.

Проти України у Європейському суді зареєтровані 7 267 скарг. З них близько 60 % пов'язані з російською агресією.

Зазначимо, Україна входить у трійку за кількістю скарг проти неї в ЄСПЛ.