Вже ввечері 24 грудня каталоги сайтів інтернет-продажів поповнилися сотнями тисяч небажаних подарунків, середня ціна яких складає 41 євро.

Як очікується, пік активності продажів припаде на 7 січня. Постарається швидше позбутися непотрібних сюрпризів, згідно з даними компанії Opinionway, кожен другий француз (52%). А ось жителі Великобританії і Німеччини зважаться на перепродаж подарунків лише до кінця січня, після того, як переконаються в повній непотрібності отриманих речей.

«Як зазвичай, на продаж виставляється одяг та аксесуари — перш за все, це краватки і саморобні предмети одягу. Далі йдуть аксесуари для мобільних телефонів, потім книги і комікси. Вперше верхні рядки в рейтингу не займають CD і DVD — їх вже рідко дарують. Зазвичай ціна на ці предмети знижується на 15-20%, тому продавець і покупець знаходять один одного», — цитує Le Figaro прес-секретаря eBayFrance Лейла Гілані-Лаяр.

Багато європейців відмовляються від різдвяних подарунків, щоб поправити своє фінансове становище після того, як довелося витратитися на презенти для рідних і близьких.

«Тепер люди більше не ховаються: починаючи з 25 - 26 грудня вони перепродують подарунки, щоб отримати гроші, які знадобляться для чогось іншого», — пояснив Грег Земор, директор з маркетингу компанії Neteven .

За його словами, поширення мобільних додатків, які дозволяють власникам смартфонів і планшетів менш ніж за три хвилини опублікувати в Мережі оголошення про продаж, також впливає на зростання такого роду активності.

Джерело: Утро