Рада Євросоюзу офіційно продовжила до 23 червня 2020 року санкції, введені через окупацію Росією українського Криму.

Про це йдеться у поширеній у четвер у Брюсселі заяві Ради ЄС, передає «ТАСС».

Комітет постійних представників ЄС (COREPER) ще 12 червня схвалив без дискусії рішення про продовження на 12 місяців санкцій через Крим.

У Раді ЄС також не було жодного обговорення цієї теми, рішення про продовження санкцій було затверджене автоматично «письмовою процедурою», тобто без відкритого голосування.

«Рада продовжила обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, до 23 червня 2020 року. Ці заходи застосовуються до осіб ЄС і компаній, що базуються у ЄС. Вони обмежені територією Криму і Севастополя», — йдеться у повідомленні.

Всього проти Росії діє три пакети санкцій. Перший — «кримський». Він, як заявляють у ЄС і США, діятиме доти, доки РФ не поверне анексовану територію.

Кримські санкції — це «чорний список» росіян і жителів українського Криму, які підтримали анексію. Їх не пускають до країн, що ухвалили санкції, а особисті активи на території таких держав заморозили. Також обмеження ввели і проти окремих компаній (або працюють у Криму, або випускають продукцію для півострова). Вони не можуть експортувати товари, мати рахунки, отримувати кредити у ЄС і США.

Але найболючіше по Росії вдарили секторальні санкції, введені через анексію Криму. Вони забороняють співпрацю у військовій сфері, співвиробництво (торгівлю, розроблення) озброєнь, товарів подвійного призначення, технологій для видобутку нафти, імпорт продукції з Криму, експорт технологій до Криму.

Нагадаємо, посли Європейського Союзу ухвалили рішення продовжити ще на один рік санкції, введені за анексію Криму Російською Федерацією. Відповідні заходи були ухвалені у середу, 12 червня, у Брюсселі у рамках засідання Комітету постійних представників (COREPER).

29 грудня 2018 року набуло чинності рішення Євросоюзу про продовження економічних санкцій проти Росії на півроку, до 31 липня 2019-го.

Обмежувальні заходи проти Росії спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сфери, пов'язані із виробництвом товарів подвійного призначення.

Також проти Росії діють такі обмеження:

  • обмеження доступу до первинного та вторинного ринку капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів та їхніх контрольних дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;
  • заборона на експорт та імпорт торгівлі зброєю;
  • заборона на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для видобутку і розвідки нафти.