Мета проекту – допомогти місцевим органам влади за активної участі громади розробити такі моделі розвитку історичних міст, у яких культурна спадщина стане додатковим ресурсом розвитку та чинником конкурентоздатності, а не самоцінністю.

Про це інформує прес-служба Міністерства культури.

Пілотними містами для реалізації проекту обрали Жовкву, місто у Львівської області, та Луцьк, обласний центр Волинської області.

«Основною метою Меморандуму є посилення значення культурної спадщини для соціально-економічного розвитку міста, соціальної згуртованості, демократичних процесів за часів кризи, формування спектру обов`язків, повноважень та відповідальності місцевої влади в процесі децентралізації в Україні, поширення досвіду розвитку європейських міст в Україні, посилення східноєвропейського регіонального партнерства», – зазначив заступник міністра культури з європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Як повідомлялося раніше,тривалість проекту – 30 місяців. Партнером проекту є Організація міст всесвітньої спадщини, мережа яких у Європі становить 141 місто.