Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

«Конфлікт на сході країни став важким тягарем для економіки. Сьогодні комісія запропонувала нову макрофінансову допомогу (MFA) Україні розміром до 1,8 млрд євро в середньострокових кредитах. Нова програма, яку мають схвалити Європейський парламент та Рада міністрів ЄС, повинна допомогти «Україні економічно й фінансово з критичними проблемами, які постають перед країною, такими як слабкий платіжний баланс і фінансова ситуація», – зазначено в повідомленні Єврокомісії.

Також повідомляють, що нова макрофінансова допомога буде пов'язана з певними реформами.

«Україна не самотня. Європа стоїть поряд з нею та новим урядом з його порядком денним реформ. Наші дії говорять гучніше, ніж наші слова. Європейський Союз надав безпрецедентну фінансову підтримку, й нинішня пропозиція доводить, що ми готові продовжувати надавати її», – зазначив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

«Це європейська солідарність у дії. Як завжди, «солідарність» іде разом з боротьбою за реформи, які терміново потрібні в Україні. Ми хочемо допомогти українському уряду, щоб утілити його реформи та викликати реальні зміни в житті країни та її народу», – додав він.

У документі зазначено, що після того, як рішення про програму підтримки буде ухвалено, передумовою для виплати стане успішне продовження виконання програми МВФ та реалізації економічної і фінансової політики, яку Єврокомісія й уряд України погодили в меморандумі про взаєморозуміння.

Нагадаємо, раніше голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що екстрена фінансова допомога для України може становити до 2 млрд євро.