Як повідомляє Представництво ЄС в Україні, таку заяву зробили голова комітету Європарламенту із зовнішніх зв'язків Девід Макалістер, голова делегації в парламентський Комітет асоціації між Україною і ЄС Даріуш Росаті і доповідач в Європарламенті з питань України Міхаель Галер.

«У результаті останніх подій, для ЄС зростає важливість посилення енергетичної безпеки. Євросоюз повинен негайно послабити свою залежність від поставок нафти та газу авторитарними режимами, а в середньостроковій перспективі взагалі зупинити такі поставки», – заявили представники парламенту, коментуючи дії російського газового монополіста «Газпром», який зірвав імпортні поставки газу в березні до України, а також має намір розірвати чинні контракти з національним нафтогазовим холдингом «Нафтогаз України».

«Ми глибоко стурбовані рішенням «Газпрому» від 1 березня 2018 року зупинити поставки передплаченого газу до України, а також заявами «Газпрому» щодо виходу з контракту з «Нафтогазом». Це ще один доказ інструменталізації поставки газу і використання його як засобу політичного тиску Російською Федерацією і може мати наслідки для енергетичної безпеки ЄС», – йдеться в повідомленні парламентаріїв.

За інформацією Представництва ЄС в Україні, депутати також закликали сторони («Нафтогаз», «Газпром» і Єврокомісію) якомога раніше розпочати тристоронні консультації.

«Ми сподіваємося, що сторони сумлінно братимуть участь у цих обговореннях, щоб подолати цю напружену ситуацію», – заявили депутати.

 

«Вголос»