Євросоюз оголосив про рішення застосувати обмежувальні заходи проти двох росіян та однієї установи РФ за кібератаку на Бундестаг, скоєну 2015 року.

Рішення оприлюднено на сайті Європейської ради. 

«Рада ЄС сьогодні поширила обмежувальні заходи проти двох осіб та однієї установи, які несуть відповідальність за участь у кібернетичній атаці на федеральний парламент Німеччини (Бундестаг) у квітні та травні 2015 року. Ця кібератака була спрямована проти парламентської інформаційної системи та завдавала шкоди її дієздатності протягом кількох днів. Великий масив даних був вкрадений, також були пошкоджені електронні акаунти кількох членів парламенту, включаючи канцлера Ангелу Меркель», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під санкції потрапили офіцери ГРУ Генштабу ЗС РФ Дмитро Бадін з 85-го головного центру спеціальних служб, та Ігор Костюков, керівник головного директорату ГРУ.

Санкційні обмеження також запроваджено безпосередньо проти 85-го головного центру спецслужб ГРУ.

Як зазначається, санкції передбачають заборону на подорожі, а також заморожування активів фізичних осіб та установ, включених до переліку. Окрім того, особам та організаціям ЄС заборонено надавати їм будь-яке фінансування.

Після сьогоднішнього рішення санкційний список за кібератаки проти Євросоюзу або його країн загалом охоплює вісьмох осіб та чотири установи.