Відповідне рішення прийнято сьогодні в Люксембурзі в ході засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, передає «УНІАН».

«Рада поділяє аналіз, згідно з яким Україна виконала всі показники, встановлені в рамках першого етапу Плану дій з лібералізації візового режиму та приймає рішення розпочати оцінку виконання показників, встановлених в рамках другого етапу.

Це підкреслює необхідність повного та ефективного здійснення всіх цих показників під час другій фази», - йдеться в рішенні Ради ЄС.

У цьому зв’язку Рада очікує, що Комісія якомога швидше надасть оцінку можливої міграції та впливу на безпеку ЄС подальшої лібералізації візового режиму для України.

 «Рада запрошує Комісію продовжити підтримувати Україну в реалізації Плану дій щодо лібералізації візового режиму, а також продовжувати звітувати про його здійснення з метою прийняття рішення про виконання всіх контрольних показники», - зазначається в рішенні.

Нагадаємо, 23 травня Єврокомісія заявила, що переходить до другого етапу спрощення візового режиму

22 листопада 2010 року ЄС надав Україні план дій щодо лібералізації візового режиму. Цей план складається з двох етапів. На першому необхідно внести законодавчі зміни, а на другому - забезпечити їх реалізацію на практиці.

Раніше Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вийшла на фінішну пряму у питанні лібералізації візового режиму з ЄС і українці мають всі шанси  отримати безвізовий режим у 2015 році

Спікер ВР Олександр Турчинов заявив, що рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною ЄС може ухвалити до кінця року.

13 травня ВР прийняла три законопроекти необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС, серед яких і скандальний антидискримінаційний законопроект.

Президент України Петро Порошенко заявив, що планує завершити впровадження безвізового режиму з ЄС до кінця року.