Угода передбачає розширення категорій громадян України, які матимуть право на спрощене оформлення безкоштовних, багаторазових віз, визначення чітких термінів дії багаторазових віз та призначення співбесід з аплікантами, регулювання діяльності посередників.

З європейського боку під документом свої підписи поставили Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле і Міністр головуючої в ЄС країни - Республіки Кіпр Ерата Козаку-Маркулліс.

Після вступу Угоди в дію право на довгострокові, багаторазові і, головне, безкоштовні візи отримають члени громадських організацій, релігійних громад, представники професійних об’єднань, що беруть участь у міжнародних форумах, конференціях, програмах міжнародного обміну. Якщо враховувати, що журналісти, студенти, підприємці вже мають таке право, то не буде перебільшенням стверджувати, що на сьогодні державою створено максимально спрощені умови для поїздок до ЄС представникам найбільш соціально активних верств суспільства, головних промоутерів європеїзації нашої держави.

Також відтепер буде забезпечено більшу прозорість процесу отримання віз, гарантуючи право всім бажаючим подавати візові клопотання напряму до посольств та консульств держав-членів ЄС (без залучення посередників у вигляді візових агенцій). Новий документ врегульовує питання видачі багаторазових та довготермінових віз (на 1 рік та на 5 років замість, відповідно, до 1 року, до 5 років). Покращується порядок отримання віз для журналістів (замість запрошення приймаючої сторони можна буде подавати клопотання від редакції) та для членів їх команд (операторів, звукорежисерів тощо).