Про це він заявив в інтерв'ю New Eastern Europe.

Ган нагадав, що у ЄС з ентузіазмом підтримали рішення України про створення низки антикорупційних інституцій та обов'язкове оприлюднення доходів державних чиновників з метою громадського контролю.

«Потрібен час, щоб досягти бажаних результатів, щоб перейти від ситуації, в якій корупція є частиною системи, до ситуації, коли вона не просто оголошена поза законом, але є неприйнятною в культурному плані. Тому було б передчасно припускати, що Україна в цій битві зазнала поразки», – заявив він.

Однак, за його словами, багато вироків у справах за участю високопоставлених осіб до сих пір не прозвучали, а незалежність Національного агентства з питань запобігання корупції знаходиться під загрозою.

«Цей орган досі не в змозі ефективно перевіряти декларації доходів державних посадових осіб. Крім того, влада України, схоже, постійно намагається ускладнити життя активістам по боротьбі з корупцією і громадським організаціям, які намагаються перемогти в сутичці з корупцією на найвищих рівнях.

Ми разом з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими донорами та міжнародними організаціями стурбовані тим, як виглядає ситуація з даного питання в Україні. Попри це, я можу запевнити, що ми будемо і далі чинити тиск з метою досягнення прогресу на шляху до повної ліквідації корупції в Україні», – заявив єврокомісар.

 

«Вголос»