Європейський Союз виділить Україні близько 80 млн євро на боротьбу з кризою, яку спричинив коронавірус.

Це перший пакет підтримки у рамках комплексу заходів з протидії поширенню коронавірусу на 2020 рік для країн Східного партнерства на загальну суму 140 млн євро і значна частина з цих коштів призначена для України, інформує Урядовий портал. 

«Ми вживаємо максимум зусиль, щоб зберегти здоров'я громадян під час пандемії коронавірусу, зменшити негативні соціальні та економічні наслідки від запровадження карантину. Медична, соціальна підтримка та допомога малому та середньому бізнесу – наші безумовні пріоритети. Ми вдячні нашим європейським партнерам за суттєву підтримку в ці кризові часи. Ми подолаємо коронавірус і його наслідки. Україна і ЄС, разом», – коментує рішення ЄС Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко.

Зокрема зазначається, що пакет допомоги Україні з боку Європейського Союзу буде розділено на декілька напрямків.

Це підтримка системи охорони здоров’я України, у тому числі шляхом фінансової підтримки заходів Всесвітньої організації охорони здоровʼя в  Україні. Це дасть можливість придбати необхідні медичні засоби та обладнання, а також посилити спроможність системи охорони здоровʼя оперативно реагувати на захворювання. Україна зможе скористатися і новою Ініціативою ЄС з медичної безпеки, спрямованої на посилення готовності епідеміологів і персоналу первинної медичної допомоги.

Також це підтримка економіки України, зокрема малих і середніх підприємств (МСП) шляхом забезпечення ліквідності, у тому числі через міжнародні фінансові установи. Буде полегшено, спрощено і прискорено доступ до існуючих кредитних ліній, будуть посилені програми підтримки для малого та середнього бізнесу, самозайнятих громадян й інших субʼєктів підприємницької діяльності.

Комісія також надасть 500 млн євро гарантій для забезпечення ліквідності, у тому числі за допомогою оборотних коштів, фінансування торгівлі чи мораторію на обслуговування боргів. В Україні прискорять запуск нової програми підтримки МСП (20 млн євро), яка дасть ще 10 млн євро на  гривневе кредитування малого та середнього бізнесу. Також запроваджується програма підтримки малих фермерських господарств у  розмірі 25 млн євро на додаток до 26 млн євро, виділених у 2019 році.

Також заплановано підтримку найбільш постраждалих від кризи партнерські та громадські організації. На першому етапі залучать 2 млн для формування пакету швидкої соціальної допомоги у таких сферах як захист осіб, які належать до вразливих груп, перехід до онлайн-освіти, підтримка культурної та креативної індустрій і  продовження культурного життя в Інтернеті, боротьба з дезінформацією та посилення стійкості громад.

Особливу увагу приділятимуть східним регіонам України, де допомога передбачає придбання засобів індивідуального захисту для лікарів і дезінфікуючих засобів, а також підтримку волонтерів, які доставляють їжу та ліки літнім людям.

Як повідомлялося, для протидії епідемії коронавірусу Сполучені Штати Америки виділяють Україні медичну та гуманітарну допомогу у розмірі понад $1,2 млн.