Європейська комісія затвердила сертифікат вакцинації від коронавірусу. Друга його назва - “зелений паспорт”.

Про це повідомляє УНН з посиланням на El Pais і Financial Times.

Рішення було ухвалено в середу, 17 березня - за три тижні після того, як саміт ЄС у Брюсселі 25-26 лютого затвердив його створення.

Документ дасть змогу вакцинованим громадянам пересуватися територією ЄС і не застосовувати проти них коронавірусні обмеження. Держави-члени Євросоюзу повинні видавати сертифікат усім щепленим будь-якою із вакцин, які зареєстровані Європейським агентством з лікарських засобів.

Нагадаємо, що це препарати: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca/Oxford і Janssen (американського виробника Johnson & Johnson).

Деталі

Цей сертифікат буде безкоштовним. Інформація в ньому повинна бути вказана двома мовами: англійською та офіційною мовою країни, яка його видала.

У сертифікаті обов’язково повинен бути штрих-код. Також там мають бути вказані дата і місце вакцинації, тип вакцини тощо. Документ повинен бути доступний як у цифровому форматі, так і у паперовому.

Різновиди сертифікатів

"Зелені паспорти" будуть поділені на три типи:

  • сертифікат про вакцинацію від COVID-19,
  • сертифікатт про те, що власник вже перехворів недугою,
  • сертифікат про негативний результат тесту на коронавірус.

Слід зауважити, що не уточнюється, скільки часу буде діяти кожен із цих типів.

Додатково

Також у постанові Єврокомісії зазначають, що сертифікат не повинен стати перешкодою для свободи пересування. У ЄС вважають, що його не слід трактувати як "зобов’язання або право на вакцинацію”. Згідно, з його положеннями, громадяни, які не змогли або не захотіли вакцинуватися, повинні користуватися тією ж свободою пересування, що і вакциновані. Щоправда їм можливо буде потрібно здавати обов’язковий тест або іти на самоізоляцію.

Читайте більше новин на нашому сайті: