Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції, таке рішення ЄСПЛ ухвалив у відповідь на позов Мін’юсту на підставі правила № 39 «Тимчасові заходи» Регламенту ЄСПЛ.

«ЄСПЛ зобов’язав Російську Федерацію в термін до 17 червня надати пояснення про обставини, що супроводжували незаконний перетин російського кордону захоплених українських дітей-сиріт та їхніх вихователів.

Даній справі у ЄСПЛ надано статус пріоритетної», – йдеться у повідомленні.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, те, що діти вже повернулись в Україну, жодним чином не звільняє осіб, що незаконно вивезли дітей за кордон, від відповідальності.

«ЄСПЛ продовжить розгляд цієї справи в частині співпраці Російської Федерації з терористами, які незаконно вивезли українських дітей-сиріт та утримували їх понад добу на території сусідньої держави», – наголосив Петренко.

Як відомо, 13 червня о 23:10 літак з викраденими дітьми з міста Сніжного Донецької області, яких незаконно було вивезено на територію РФ, приземлився в Дніпропетровську.

Як писав «Вголос», озброєні терористи перехопили на одному із блок-постів у Сніжному автобус із місцевими дітьми-сиротами, який у супроводі ДАІ прямував до Дніпропетровської області.

Згодом виявилося, що дітей вивезли у Ростовську область Росії.

Сьогодні дітей звільнили

Окрім цього, у зв’язку з незаконним переміщенням вихованців Сніжняського дитячого будинку через державний кордон України, Донецька облдержадміністрація направила відкрите звернення Уповноваженого з прав дитини при Президентові Російської Федерації Павлу Астахову.