Команда Ігоря Зінкевича у вирішальному матчі львівського туру здолала багаторазового чемпіона України маріупольський «Іллічівець» і обійшла головного суперника в турнірній таблиці. До омріяних золотих медалей львів’янам доведеться зробити лише останній маленький крок – перемогти харківський «Слобожанець» в заключному матчі туру.

Найголовніший поєдинок туру у Львові, який і повинен був розставити усі крапки над і, у басейні СКА прогнозовано зібрав солідну глядацьку аудиторію. Побувавши на турах у Харкові, Дніпродзержинську та Маріуполі, з впевненістю напишу, що матч у Львові побив усі рекорди відвідуваності чемпіонату України. Атмосфера свята відчувалася сповна. Розуміли це і ватерполісти обох команд – на кону було вирішення найголовнішого завдання сезону.

На відміну від матчу у Маріуполі, команди доволі результативно провели перший період гри. Що цікаво, у минулих зустрічах чемпіонату між цими командами перемагав той, хто забивав перший. Як виявилося згодом, ця «традиція» продовжилася і у Львові. На голи Мартіна Мравіка, Юрія Маметьєва та Вадима Скуратова «Іллічівець» знаходив відповіді у першому періоді. Два м’ячі Тимура Шиліна та гол Владислава Сословського зробили рівновагу на табло – 3:3. Останній, до слова, окрім забитого м’яча у першій 8-хвилинці, підвів свою команду. Через неспортивну поведінку арбітри матчу вилучили Сословського до кінця гри з правом заміни.

У другому періоді «динамівцям» нарешті вдалося вийти вперед на два голи. Юрій Маметьєв та Олексій Шведов вдало завершили атаки господарів. У захисті в галичан справи були непогані – в гру по-справжньому ввійшов білоруський воротар Михайло Єзерський. Саме завдяки діям львівського кіпера та вдалим діям у захисті маріупольці не закинули жодного гола у ворота суперника.

Третій та четвертий періоди матчу, попри перевагу львів’ян у рахунку, були напруженими та нервовими. Команда гостей розуміла, що втрачати їм нічого і будь-що намагалася врятувати ситуацію. Утім, багаторазовим чемпіонам України львів’яни не давали зіграти у їхню улюблену гру – на контратаках. Єдине, що вдалося команді Олексія Тереника (головний тренер «Іллічівця» Олександр Обединський на тур до Львова не приїхав – Авт.) – скоротити розрив у рахунку до одного м’яча. Після цього своє слово сказали Віктор Момот, Сергій Грішин та Мартін Мравік. При рахунку 8:4 шанси бодай на нічию у гостей виглядали примарними.

У заключному періоді гри не обійшлося без невеличкої інтриги. Після того як Тимур Шилін та Дмитро Лавришинець обмінялися голами після пробиття пенальті, Євген Обединський та Олександр Дядюра зробили рахунок 9:7. Часу на диво в «Іллічівця» залишалося вкрай мало, і команда Ігоря Зінкевича під крики вболівальників ЧЕМПІОНИ «вбила» час, довівши гру до вкрай важливої перемоги.

Головного тренера «Динамо» Ігоря Зінкевича у воду від щастя не кидали. Усі святкування львів’яни перенесли на понеділок. Саме тоді нашій команді доведеться зіграти ще один історичний матч. Цього разу проти харківського «Слобожанця». У ньому «динамівці» уже офіційно можуть оформити те, до чого йшли протягом усього сезону. До «золотого дублю» залишився останній маленький крок. Вболівальники «Динамо» його очікують з великим нетерпінням.