Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко загрожує мерам всіх українських міст перевиборами за неефективну роботу. Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції.

«Там, де є зловживання мера або більшості депутатів, за ці речі дострокові вибори будуть оголошені», - сказала прем'єр. Вона додала, що для оголошення дострокових виборів необхідні вагомі докази зловживань мером або більшістю депутатів.

Ю.Тимошенко також відзначила, що наявність опозиції або більшості в місцевих радах не може впливати на дострокові вибори на місцях.

За словами прем'єра, в Україні необхідно прийняти закон про вибори керівників органів місцевого самоврядування у два тури. Вона відзначила, що чинний закон, що передбачає проведення таких законів в один тур, приводить до того, що мером міста стає людина, яка набрала 5-10% голосів виборців. «Після діяльності таких мерів потрібні роки, щоб реанімувати місто. Тому необхідно проведення виборів у два тури. Це буде свідчити, що мером обрана людина, яка користується дійсно підтримкою городян», - підкреслила Ю.Тимошенко.

Також, за словами прем'єра, необхідно спростити процедуру проведення референдуму для місцевих громад. Вона відзначила, що сьогодні відповідно до діючого законодавства дозвіл на проведення референдуму про недовіру діючій владі, за результатами якого повинні бути її вибори, дає сам мер. «Це абсолютно неприпустимо, як показали події з перевиборами мера столиці. Для того, щоб переобрати мера десь у регіоні, необхідно докласти титанічних зусиль тут, у Києві. Я вважаю, що треба дати громадам можливість, якщо вони тріщки помилилися у виборі керівника, його замінити», - сказала Ю.Тимошенко.

Нагадаємо, 18 березня Верховна Рада прийняла постанову, ініційовану БЮТ, про призначення позачергових виборів депутатів Київської міської ради і Київського міського голови.

Як повідомлялося, вибори мера Києва й Київрада відбудутбся 25 травня 2008 р. Виборча кампанія стартувала 26 березня. З 26 березня по 15 квітня буде тривати реєстрація кандидатів на посаду мера Києва, а до 4 квітня в столиці повинні бути створені всі виборчі дільниці. Результати виборів повинні бути оголошені до 4 червня.

Раніше політологи відзначали ймовірність того, що ініціатива БЮТ про дострокові вибори в Києві може бути підтримана й в інших містах України. Як заявивв директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасев, «…такі дії можуть дестабілізувати ситуацію в багатьох містах України. Спершу Київ, потім Дніпропетровськ, Харків та ін.».

РБК-Україна