Нардепи інформували, що сьогодні уряд самостійно, без підтримки президентської і законодавчої гілок влади, докладає титанічних зусиль, аби криза була призупинена, а відтак чимшвидше подолана.

«Зараз найважче виплачувати пенсії 14 мільйонам пенсіонерів і бюджетні зарплати, але уряд успішно дає цьому раду і процес буде йти безперебійно. Незважаючи на бюджетні діри, на те, що в офшорні зони відмито мільярди доларів через банківську систему, що машинобудівна і будівельна галузь не наповнюють бюджет, пересічні громадяни не відчувають цього на собі. На сьогодні борг теплокомуненерго східних областей, які саботують платежі до бюджету, складає 4 млрд. грн. І це навмисне нагнітання ситуації, аби ближче до зими і виборів президента звинуватити Тимошенко в тому, що українці залишаються без тепла і газу», - повідомив нардеп Шлемко.

«Через те, що складова коаліції «За Україну» та ЄЦ не підтримали антикризові поправки на вимогу МВФ, уряд сам вимушений рятувати ситуацію. Саме завдяки зусиллям керівника уряду, МВФ пішов на безпрецедентний крок і дозволив використання чергового траншу кредиту МВФ не лише на зміцнення грошової одиниці, а й на покриття дефіциту бюджету. Наступні 3.8 млрд $ можна очікувати вже у листопаді цього року. Окрім того, ще 1 млрд. $ надійде до України від ЄБРР», - додав Шлемко.

Стосовно політичної ситуації, то головним етапом подолання внутрішньої кризи стануть президентські вибори. На сьогодні у ВР зареєстровано три законопроекти щодо дати виборів і політичні сили в парламенті просто зобов’язані дійти консенсусу в цьому питанні в найближчі дні. Крім того, можливо, що термін виборчої кампанії буде скорочено до 90 днів.

Народні депутати наголосили на тому, що президентська кампанія буде надзвичайно важкою, особливо для блоку Юлії Тимошенко, оскільки головним ворогом її буде економічна та й політична кризи, які вона долатиме виключно зусиллями Кабінету міністрів. Також вони акцентували, що боротьба кожного із кандидатів – чи то Януковича, чи Ющенка, чи Яценюка, чи Тягнибока - буде зосереджена проти однієї постаті – діючого голови уряду. «Така позиція опонентів зумовлена страхом перед Ю.Тимошенко, яка має всі шанси зайняти президентський пост. Всі інші кандидати готові об’єднатися проти, аби вона не прийшла до влади”. 

Керівник ЛОО БЮТ Іван Денькович заявив, що БЮТ в області, на жаль, не є у виконавчій владі, тому й не може повноцінно реалізувати програму партії на місцях. Відтак основна робота БЮТ зосереджена на діяльності фракції в місцевих радах. А на всеукраїнському рівні позиція західноукраїнських депутатів у фракції БЮТ в ВР є принциповою, і партійне керівництво завжди бере її до уваги. «Так, з ініціативи нардепів Галичини, фракція одностайно голосувала за низку законопроектів націонал-патріотичного спрямування. Серед переліку ювілейних дат було вперше схвалено святкування сторіччя від народження Степана Бандери на загальноукраїнському рівні», - сказав Іван Денькович.