Кількість атак на школи на сході України зросла вчетверо за перші чотири місяці 2019 року в порівнянні з таким самим періодом минулого року, повідомляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

З січня по квітень 2019 року школи зазнали 12 атак, в той час як минулого року за такий період їх було лише три, пише ВВС Україна. 

Ця тривожна статистика нагадує про ситуацію у 2017 році, коли на навчальні заклади було здійснено понад 40 атак, зазначає ЮНІСЕФ.

Згідно з даними організації, загалом з початку війни на сході України було пошкоджено або зруйновано понад 750 навчальних закладів по обидві боки від лінії розмежування.

"Ритм шкільного життя порушують обстріли, що змушують дітей ховатися в шкільних підвалах і підземних бомбосховищах. У багатьох випадках діти занадто налякані, щоб вчитися", – зазначила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

"Зруйновані шкільні класи, вікна, закладені мішками з піском, щоб захистити дітей від випадкових куль - не є безпечним місцем для навчання. Всі сторони конфлікту мусять захищати школи і піклуватися про безпеку дітей", – сказала пані Фор.

ЮНІСЕФ закликала негайно припинити бойові дії і забезпечити безпеку дітей.

Організація також закликала всі держави, зокрема Україну, підтримати Декларацію про безпечні школи, покликану вжити заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від атак під час збройних конфліктів.

Наприкінці березня міністр освіти України Лілія Гриневич заявляла, що її міністерство зацікавлене в затвердженні Декларації про безпеку шкіл і найближчим часом збирається подати відповідні документи на розгляд уряду.

Раніше ЮНІСЕФ повідомляла, що на сході України приблизно 500 тисяч дітей, уражених конфліктом, потребують невідкладного захисту та гуманітарної допомоги, зокрема доступу до чистої питної води, безпечного середовища для навчання, якісної охорони здоров'я та психосоціальної підтримки.

Ситуація є особливо гострою для 400 тисяч дітей, що живуть у межах 20 км від лінії розмежування, яка розділяє підконтрольні та непідконтрольні уряду території, зазначали в ЮНІСЕФ.