Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«Я пригадую концерт, який відбувався у Львівській опері з нагоди 750-ліття Львова, тоді Юрій Башмет вражав усіх своєю грою. Я дивився на гру, на виконання, і мені було жаль, що це не є кожного дня. У Львові народжується дуже багато мудрих людей, але я розумію, що це люди світу, бо вони не завжди залишаються у Львові, вони подорожують світом. Приємно, що в певний час свого життя вони починають з особливою любов’ю згадувати своє місто, атмосферу і вони вертаються до Львова. Ми у Львові маємо прекрасний джазовий фестиваль – Альфа Джаз, який фінансує наш львів’янин. У Львові останні два роки ми маємо кращих виконавців світу.

Дякую за ініціативу, щоб прекрасні викладачі, маестро приїжджали до Львова і наші студенти мали можливість почути музику людей, яких Бог поцілував в чоло. Це особлива ласка – мати здатність співати і грати. В цьому особлива місія. Місто може віддячити своєю великою любов’ю, хочу нагородити Юрія Башмета «Золотим гербом», щоб він приїжджав до свого рідного міста черпати тут енергію і творити», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Я горджусь, що мер мого рідного міста так показав любов та повагу до мене. Це енергія, з якої я набираюсь сили. Я би міг годинами розказувати про Львів, про своїх вчителів. Тут було все найперше і найдорожче у моєму житті – перші помилки, любов, перша перемога. Львів – це культурне серце», - зазначив Юрій Башмет.