Екс-голова правління НАК „Нафтогаз України” Юрій Бойко готовий допомогти Кабміну розв’язати проблему зі зростанням цін на ринку нафтопродуктів в Україні.
Про це він заявив на прес-конференції у Києві сьогодні, передає кореспондент „Контекст-медіа”.
„Ми, наші аналітичні структури, наш досвід може надати суттєву допомогу уряду”, — сказав Юрій Бойко.
За його словами, ситуація, яка зараз простежується з цінами на бензин, подібна до тієї, що була у травні минулого року, і вирішувати її треба тими ж важелями — встановленням державного контролю над ринком нафтопродуктів.
Водночас Бойко зауважив, що намір Кабміну обмежити ціни на бензини є лише однією складовою в переліку заходів, які можуть зняти проблему, забезпечивши при цьому стабільність на ринку.
„Використання цього одного важеля може створити штучний дефіцит пального, а тоді ми можемо отримати довжелезні черги на бензозаправках. Можемо вернутися до хаосу на ринку нафтопродуктів”, — попередив екс-голова „Нафтогазу України”.
Серед додаткових „важелів”, які позитивно вплинуть на ринок, Юрій Бойко виділив зниження податкового навантаження на суб’єктів ринку.
Юрій Бойко — голова правління НАК „Нафтогаз України” у період з січня 2002-го до березня 2005 року.
За час його керівництва Львівській області було приділено особливу увагу з боку НАКу.
Зокрема, як повідомлялося, у 2003 році було підписано, а в 2004 році продовжено рамкову угоду про співробітництво між „Нафтогазом України” і Львівською облдержадміністрацією, за якою НАК розміщував великі замовлення на підприємствах області, підтримуючи таким чином їхній розвиток. З боку ЛОДА угоду підписав колишній її керівник Олександр Сендега.
У 2003-2004 рр. НАК також проводив інтенсивне фінансування газифікації населених пунктів Львівської області, зокрема у минулому році на газифікацію 62 сіл і містечок він виділив 4,83 млн. грн.
У листопаді 2004 р. „Нафтогаз України” ввів в експлуатацію 46-кілометровий газопровід середнього тиску до найбільш важкодоступного райцентру області міста Турки, за що голова правління НАКу Юрій Бойко отримав від місцевої влади диплом почесного бойка.
„Нафтогаз України” за керівництва Бойка також брав активну фінансову участь в добудові онкологічного центру у Львові (в цілому було виділено 6 млн. грн.).