Голова Республіканської партії України, колишній керівник НАК "Нафтогаз України" Юрій Бойко вважає пропозицію російського "Газпрому" зарахувати газ, який знаходиться в підземних сховищах України в рахунок оплати транзиту російського газу через територію України неприйнятною.

Про це Бойко сказав на прес-конференції в Кременчуку, де перебуває з робочою поїздкою.

"Для нас це рішення неприйнятне", - сказав він. На його думку, така пропозиція російського “Газпрому” це один із способів тиску на українську сторону. Коментуючи, підписані в Туркменістані головою НАК "Нафтогаз України" Олексієм Івченко домовленості про поставки туркменського газу в Україну щодо розрахунків з українською стороною за поставлений газ, Бойко зазначив, що туркменська сторона повелася дуже жорстко і умови, які вона висунула "Нафтогазу України" "кабальні".

На його думку, "оплата грошима і наявність заборгованості ставлять нас у тяжке становище, яке позначиться на платоспроможності виконання контракту". При цьому він додав: "Думаю, що будуть борги, хоча масштаби прогнозувати складно". "У позиції боржник-кредитор розмовляти з нами будуть жорстко", - вважає він.

Відповідаючи на запитання журналістів чи буде він допомагати виводити Україну з кризи, якщо така виникне, Бойко відповів: "Звичайно, якщо виникне така ситуація і потрібна буде допомога, то всі ми патріоти своєї країни і звичайно доведеться щось робити, але партією не пожертвую".

УНІАН