Замість будівництва нових високотехнологічних нафтопереробних заводів, в Україні потрібно підвищувати ефективність уже існуючих НПЗ. Таку думку в інтерв'ю газеті «Факти і коментарі» висловив лідер Республіканської партії Юрій Бойко.

Незважаючи на те, що нафту Україна купує за світовими цінами, вартість нафтопродуктів у нас є нижчою, ніж у світі. Лідер республіканців пояснює це тим, що в нашій країні частка податків у вартості нафтопродуктів складає 33%, а у світі – 50%. Тому бензин в Україні виходить дешевшим приблизно на 15%. «Цей позитив можна зберегти, якщо не підвищувати податки», - вважає Юрій Бойко.

Однак є обставина, що погіршує нашу ситуацію.
- Українські нафтопереробні заводи відстають за своїми технологичними показниками від світових: глибина переробки сировини в нас у кращому випадку складає 70%, а в інших країнах цей показник доходить до 90%. Однак, якщо грамотно розпорядитится активами, існуючі НПЗ можна модернізувати і домогтися максимальної переробки нафти. Будувати ж нові високотехнологічні НПЗ квапитися не варто, просто потрібно з розумом розпорядитися тим, що в нас є, - підкреслює лідер РПУ.

На прес-конференції з приводу 100 днів уряду прем'єр-міністр  Юлія Тимошенко заявила, що в Одесі планується збудувати новий високотехнологічний НПЗ, на якому глибина переробки нафти сягне 90%. Перший віце-прем'єр Анатолій Кинах не підтримав цю ідею, вважаючи, що за неповного завантаження існуючих в Україні НПЗ потрібно насамперед підвищувати ефективність їхньої роботи.