Напередодні засідання Прем’єр-ліга надіслала сторонам три проекти формату, розрахованого на 12 команд, та навела приклади схожих схем проведення в європейських змаганнях. Більшість клубів ПЛ підтримала схему проведення серед 12-ти команд двоетапного чемпіонату.

За підсумками першого етапу (два кола) сформують дві групи по шість команд. Група 1 поведе боротьбу за нагороди турніру, а у Групі 2 визначать, які команди залишать змагання ПЛ.

Категорично не згоден із більшістю генеральний директор львівських «Карпат» Юрій Дячук-Ставицький. Про це він розповів в інтерв’ю «Вголосу».

Україна є однією з найбільших країн Європи. Ми більші за Естонію, Латвію, Литву, Швейцарію та багато інших держав, – розповів Юрій Михайлович. – У нас чимале населення. І я вважаю, що ми не маємо права в елітному футбольному дивізіоні залишити тільки 12 команд. У нас повинно бути не менше клубів, ніж в Італії, Франції, Іспанії, Англії. Нехай будуть 16-18 чи 20 команд, але аж ніяк не 12.

Провідні клуби виступають за скорочення Премєр-ліги, оскільки їм нецікаво грати з аутсайдерами, зрештою, вболівальникам також нудно дивитися матчі, у яких немає інтриги…

Це я розумію, позиція грандів логічна. Але відштовхуймося від інтересів усього українського футболу, а не тільки найбагатших його представників. Куди діватися тим клубам, які нині мають певні фінансові труднощі? Так, скоротивши Прем’єр-лігу, ми піднімемо на деякий час рівень турніру. А що буде далі? Ми так через кілька років скоротимо елітний дивізіон до 10 клубів, потім до 8-ми.

Не думаю, що економічна криза в Україні триватиме вічно. Рано чи пізно ситуація поліпшиться. А тепер потрібно зберегти клуби, разом усім сісти й подумати, як зробити так, щоб у Прем’єр-лізі надалі було 16 команд. Не можна допустити зникнення з футбольної мапи самобутніх клубів. Якщо ми нині викинемо з еліти деякі клуби, не думаю, що вони швидко відновляться.

Де ж назбирати ті 16 команд? Тепер у багатьох фінансові проблеми, а в декого вони навіть критичні…

Свого часу в Польщі було багато проблемних клубів, інші країни також це переживали, але не йшли на скорочення елітного дивізіону. Дати готовий рецепт порятунку футболу я не готовий. Це складне питання, яке потребує системної роботи всіх учасників футбольного життя. Не можна скорочувати Прем’єр-лігу, бо в регіонах загине футбол. Подивіться, нині в Івано-Франківську немає футболу елітного рівня, те саме в Рівному, Житомирі, Вінниці, Хмельницькому. І так буде в інших містах, якщо ми підемо на скорочення Прем’єр-ліги. 

Скільки команд, на ваш погляд, має бути в наступному сезоні Премєр-ліги?

Потрібно поспілкуватися із представниками першої ліги, аутсайдерами Прем’єр-ліги. Треба вивчити ситуацію і тільки після того говорити про кількісний склад. Якщо коротко, слід працювати, а не просто сісти і скоротити елітний дивізіон. Це найлегше зробити, але користі нашому футболу від цього багато не буде. Український футбол потрібно рятувати.

Олег Петренко, «Вголос»